Zajímavosti Japonsko

Naplánujte si Vaši cestu do Japonska pečlivě. Předejdete tak zbytečným nedorozuměním, ušetříte peníze, čas a spoustu nervů. 

Připravili jsme pro Vás seznam užitečných rad a informací, které se zcela jistě budou hodit pro pobyt v této exotické zemi.

Tetování členů jakuzy

Obávaná japonská mafie je proslulá svými zločiny, ale i typickým tetováním. Odkud pochází organizace samotná a její název? Jaké provádí rituály? A činí někdy také dobro?

Rychlovlak šinkansen, Japonsko

Rychlost a přesnost charakterizují proslulé japonské vlaky šinkansen. Jaká je jejich historie a je výhodné se s nimi svézt?

Venkovní onsen, Japonsko

Země vycházejícího slunce je poseta více než dvěma tisíci horkými prameny - onseny. Dopřát si zde můžete léčivou kúru, odpočinek nebo očistný rituál. 

 

Sumó, Japonsko

Zajděte si na pravé japonské sumó! Poznejte zákulisí, pravidla a rituály tohoto výjimečného a pro nás velmi exotického sportu.

Gejša, Japonsko

Kdo a co je japonská gejša? Co je potřeba proto, stát se gejšou? Jak je to s těmito ženami v současnosti a jaká je cena?

Sněžné opice, Japonsko

Chcete vidět japonské makaky na vlastní oči? A co třeba při koupání v termálních lázních? Užijte si tento jedinečný zážitek s námi.

Samuraj japonsko

Kdo jsou japonští samurajové? Co je to rituál seppuku? Slyšeli jste někdy o kodexu bušidó? a další zajímavosti například o samurajském meči - kataně.

Čajový obřad, Japonsko

Jak to bývalo s čajovými obřady v minulosti a jak je to s čajovými obřady v současnosti. A víte o tom, že v roce 1908 byla v Čechách první japonská čajovna?