Nagasaki

Japonsko, Nagasaki
Nagasaki - přístavní město

Přístaviště Východočínského moře

Japonské přístavní město, které se do povědomí zapsalo jako druhé místo svržení atomové bomby. Dávno před touto tragédií bylo však důležitým přístavištěm, jež vzkvétalo jako centrum kultury a obchodu.

Památky a filmové kulisy

Kromě památek spojených s atomovým dědictvím se v jeho křivolakých uličkách nachází také množství chrámů a svatyní. Zajed'te se také podívat na nedaleký ostrov duchů, známý z bondovky Skyfall.

Mírový park
Mírový park, Nagasaki

Místo, které musí vidět každý návštěvník Nagasaki, leží nedaleko nádraží a disponuje množstvím památek spojených s nešt'astnou událostí. V parku se nachází několik monumentů. Za návštěvu stojí Muzeum atomové bomby, kde jsou popsány události neštěstí a historie vývoje atomových zbraní.

Hašima - město duchů
Nagasaki, Hašima ostrov

Zážitkem je návštěva ostrova duchů, který kdysi býval místem s nejvyšší hustotou obyvatel na světě. Bývalé uhelné doly koncernu Mitsubishi společně se školami, restauracemi, obchody i veřejnými domy se po vyčerpání uhelných zásob musely do tří měsíců opustit. Jedinečná atmosféra ostrova je populární díky filmu o agentovi 007 s názvem Skyfall. Místo se nachází hodinu plavby lodí z Nagasaki.

Hora Inasa
Hora Inasa, Japonsko

V blízkosti centra se nachází 333 metrů vysoká hora, z níž se nabízí jedinečný výhled na město Nagasaki. Dostanete se tam lanovkou nebo autobusem. Večerní výhled na osvětlené Nagasaki je hodnocen jako jeden ze tří nejpůsobivějších nočních pohledů z celého Japonska.