Cestování Japonsko

Japonské vlaky, jasná volba

I přes vyšší cenu je absolutně nejvhodnější je pro cesty využívat vlak. Vlakem se pohodlně dopravíte do všech koutů Japonska, rychle a bez problémů.

Zapomeňte na auto, jezděte MHD

Ve velkých městech je zdaleka nejvhodnější využívat hromadnou městskou dopravu. V Tokiu je nejpraktičtější metro, v Kjótu autobus a kolo.

Jak cestovat městskou hromadnou dopravou

Jak cestovat po Japonsku

Ceny za metro v Tokiu začínají na 40 Kč za lístek. Nad automaty s jízdenkami jsou umístěné mapky metra na kterých je vyznačeno, kolik je potřeba zaplatit do určité zastávky.

Jízda autobusem v Kjótu vychází na zhruba 50 Kč. Po nástupu si ze strojku u dveří vytáhnete lísteček s číslem zóny, do které nastupujete. Při výstupu platíte přesnou částku řidiči. Kupte si přednabitou kartu na městskou dopravu, jako je například Suica nebo Pasmo.

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

Cestování taxíkem

Jak cestovat Japonskem, taxi

Taxíky najdete před většími vlakovými stanicemi nebo si je můžete jednoduše přivolat na ulici mávnutím. Cena za kilometr je v průměru podobná našim cenám, a tak je využití taxislužeb cenově přijatelné.

Pozor! Po zaplacení Vám řidič otevře dveře a poté je také automaticky zavře.

Cestování vlaky a rychlovlaky

Rychlovlaky Japonsko

Vlaky v Japonsku jezdí velmi často a včas. Dělí se na lokální, rychlíky, expresní a speciální expresní vlaky. Rychlovlaky jezdí jen mezi většími městy a většinou potřebujete místenku, kterou si můžete koupit v každé větší stanici. Na peróně jsou vyznačena místa k nástupu a vlaky na nich zastavují na centimetry přesně.

Nejlepší pro cestování vlakem je využití Japan Rail Pass, který lze zakoupit v naší kanceláři. 

JR Pass, cena

Jak cestovat Japonskem, japan rail pass

JR Pass je námi doporučený způsob, jak ušetřit na jízdném. S pasem můžete využívat většiny vlaků JR (Japanese Railways) po dobu 7, 14 nebo 21 po sobě následujících dnů. Existují dva typy JR Pass:

zelený (vozy třídy superior) a standartní (doporučujeme). Pokud se rozhodnete tuto možnost využít, pass si musíte zakoupit již před odletem do Japonska, ovšem ne dříve než tři měsíce před příletem.

 

JR-Pass ceny: 7 denní dospělý standartní : od 6 690 Kč za osobu, 7 denní dětský základní: od 3 350 Kč/os

                     14 denní dospělý standartní : od 10 650 Kč za osobu, 14 denní dětský základní: od 5 350 Kč/os

                     21 denní dospělý standartní : od 13 650 Kč za osobu, 21 denní dětský základní: od 6 800 Kč/os

Ceny se mění dle aktuálního kurzu

V České republice se dá vyřídit přes naši cestovní kancelář, případně u dalších agentur.

Noční autobus

Jak cestovat Japonskem, autobusy

Na delší vzdálenosti mezi většími městy se vyplatí jet nočním autobusem. Cesta jím sice trvá o několik hodin déle, oproti šinkansenu ale zaplatíte o tisíce méně. Na cestu nočním autobusem potřebujete rezervaci. V Japonsku tento typ dopravy provozuje mnoho společností, jednou z těch největších je Willer Express.

Výběr spojení a nákup jízdenek můžete nechat na nás. Přečtěte si více o individuálních dovolených na zájezdy Japonsko.