Bezpečnost

Nejbezpečnější místo na světě?

Ano, to se o Japonsku říká. Pravděpodobnost, že vás tady okradou, je téměř nulová. I přesto je dobré být v neznámém prostředí ostražitější.

Ve velkých městech...

Je dobré chodit pěšky a využívat MHD dopravu, případně taxi. Orientace ve městech není složitá a MHD zastávky poznáte snadno podle lidí čekajících způsobně v řadách.

Bezpečnost v Japonsku

Bezpečnost v Japonsku

Japonsko je pro turisty bezpečnou destinací a i drobné krádeže jsou tu vzácností. Neznamená to však, že by jste neměli být obezřetní a dodržujte tak základní pravidla, jako při cestách do jiných zemí. Buďte opatrní na své osobní věci (foťáky, peněženky atd.), kdy i jejich případná ztráta, dokáže znepříjemnit dovolenou.

Pěšky v rušných městech

Pěšky v městech Japonsko

Japonské silnice ve velkých městech jsou velice rušné, avšak velmi organizované. Snadno se zorientujete a vše má svůj řád. Čekáte-li na MHD, je dobré postavit se do řady dle ostatních čekajících. Disciplínu tady mají v krvi.

 

Kriminalita

Kriminalita Japonsko

Kriminalita, zejména vůči turistům, je v Japonsku velmi nízká. Pro jistotu si ale peníze rozdělte a schovejte na více různých míst / do více kapes.

Noční život

Noční život v Japonsku

Pokud jste milovníky nočního života, tady si přijdete jistě na své. Obchůdky, pouliční stánky, restaurace, noční kluby, diskotéky... To vše ožívá a láká turisty i místní obyvatele k pobavení a nasátí atmosféry japonské noci. 

 

Mezi nejrušnější centra nočního života v Japonsku patří čtvrť Kabukičó v Tokiu, kam se můžete podívat také s námi. Více čtěte na zájezdy Japonsko.