Sapporo

Sapporo Japonsko
Sapporo - město sportu a piva

Ledové Sapporo

Hlavní město prefektury Hokkaidó a páté největší město Japonska, které je taktéž jedním z nejmladších. Ještě v roce 1857 byla populace města pouhých 7 obyvatel.

Město sportu, festivalů a piva

Sapporo se stalo světově proslulým v roce 1972, kdy bylo hostitelským městem Zimních olympijských her. Známé je také díky každoročnímu Sněžnému festivalu nebo výrobě oblíbeného piva stejného jména.

Festival sněhu a ledu
Juki Macuri Sapporo Japonsko

Jedna z nejoblíbenějších zimních akcí v Japonsku, festival gigantických ledových soch Sapporo Juki Macuri, se koná každý rok v průběhu jednoho únorového týdne. Festival vznikl v roce 1950, kdy studenti středních škol postavili pro pobavení několik sněžných soch v parku Odori. Od té doby se z něj stala velkolepá show lákající miliony návštěvníků.

Lyžařský resort Sapporo Teine
Lyžování Japonsko

Zkuste lyžování v Japonsku. Sapporo Teine je největší z několika lyžařských středisek na okraji města. Nabízí tratě všech obtížností, včetně těch které byly využívány při hrách. Olympijská pochodeň stále stojí nad střediskem s výhledem na Sapporo a Japonské moře.

Muzeum piva
Japonské pivo Sapporo

Hokkaidó je rodištěm piva v Japonsku a Sapporo Beer je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších značek piva v zemi. Pivo se zde vaří od roku 1877 a je prodáváno po celém světě. Muzeum seznamuje s historií piva v Japonsku a procesem jeho výroby a po prohlídce se návštěvníci mohou těšit na pivní degustaci.

Park Moerenuma
Sapporo mapa

Močály obklopený designový park o rozloze 4 km je velmi unikátním veřejným prostorem na okraji hlavního města. Místo je plné působivých uměleckých prvků jako je skleněná pyramida nebo mořská fontána tryskající do výšky 25 metrů a mnoho dalších. Doporučujeme zapůjčit si kolo.

Park Moerenuma za svojí jedinečnost vděčí renomovanému japonsko-americkému sochaři Isamu Noguči, který jej vyprojektoval na prostorném areálu skládky.

AKTUÁLNĚ