Širakawa-gó

Japonsko, Širakawa gó
Historická vesnička Širakawa-gó

Pohádková vesnička

V Japonských Alpách na březích řeky Šogawa se rozprostírá pás vesnic jako vystřižených z pohádky. Místo plné unikátních farmářských domků postavených ve stylu gaššó-zukuri je od roku 1995 zapsáno na Seznamu světového děditství UNESCO.

Jakoby se zastavil čas

Odpočiňte si od všudypřítomných moderních technologií a vychutnejte si poklidný pobyt na tomto jedinečném místě. Okolí nabízí krásné scenérie plné kvalitních treků, můžete zde také přespat v jednom z unikátních obydlí.  

Ubytování z dávných dob
Širakawa gó

Mnoho bývalých farmářských domů gaššó-zukuri nyní nabízí jedinečné ubytování v domáckém stylu zvaném minšuku. Místnosti jsou vybaveny tatami, malými stolky a hlavně futony, které si rozložíte ve večerních hodinách ke spaní. Některé společenské místnosti nabízejí otevřený krb irori.

Osvícená zimní krajina
Širakawa gó, zima

Zažijte idylickou zimní krajinu, kdy se na vysokých šikmých střechách místních farem drží i metr sněhu a vše je perfektně nasvíceno reflektory. Tato jedinečná podívaná se koná převážně o víkendech v měsících lednu a únoru. Nejlepší podívaná je z Shiroyama Viewpoint, jež je dostupný po pěší stezce nedaleko vesnice. 

Přenocování zde je ojedinělým zážitkem a ukázkou tradičního stylu života Japonců. Stojí 8000 - 10000 jenů za osobu, většinou včetně večeře a snídaně z místních specialit.