Nikkó

Japonsko, Nikkó
Nikkó - město slunečního jasu

Japonský symbol krásy

Město, jehož jméno v překladu znamená „sluneční jas“, se nachází v zalesněných horách asi 150 kilometrů od Tokia. Nikkó je historicky významné místo pokládané za náboženské centrum plné úžasných svatyní a chrámů zasazených v překrásné přírodě.

Národní park Nikkó

Nikkó je zároveň vstupní branou do stejnojmenného národního parku plného památek a přírodních zajímavostí. Zakupte si Nikko Pass a navštivte oblast jezera Čúzendži a vodopád Kegon, jenž je jednen z nejkrásnějších v Japonsku. 

Most Šinkjó
Nikkó, most Šinkjó

S městem Nikkó je neodmyslitelně spjat červený most Šinkjó přes řeku Daija. Zde řeku podle pověsti na hřbetech dvou obrovských hadů překonal zakladatel města Nikkó, vážený buddhistický duchovní Šódó Šónin. Most si nejlépe prohlédnete z dalšího mostu postaveného asi 20 metrů směrem po proudu.

Chrám Rinnódži
Nikkó, Chrám Rinnódži

V jeho útrobách se nachází síň Sanbucudó (síň tří Buddhů), v níž jsou uloženy tři zlacené podobizny Buddhy představující tři horská božstva. Dále je zde k vidění bronzový sloup Sórintó, který je symbolem světového míru, nebo pokladnice, v níž je uložena sbírka chrámových cenností z období Edo.

Svatyně Tóšógú
Nikkó, svatyně Tóšógú

Nejvyhledávanějším místem je monumentální svatyně Tóšógú bohatě zdobená zlatem a řezbami. Svatyně, jež zároveň slouží jako mauzoleum vojenského vládce Tokugawy Iejasu, byla postavena 15 000 řemeslníky z různých koutů Japonska. V Tóšógú jsou k vidění brnění a meče šógunů z rodu Tokugawa.

Jumoto Onsen, lázeňské město
Nikkó, jezero

Odpočinek na Vás čeká v lázeňském městečku plném klasických hotelů - rjokanů a přírodních lázní. Jumoto leží na březích jezera Junoko, kde podél severního břehu vyvěrá horká voda a vůně síry se tak line nad celým městem.

Za návštěvu stojí také buddhistický chrám Onsendži s přírodním vřídlem a bazénkem přístupným veřejnosti. Prohlédněte si Nikkó při zájezdy Japonsko.