Užitečné rady Japonsko

Naplánujte si Vaši cestu do Japonska pečlivě. Předejdete tak zbytečným nedorozuměním, ušetříte peníze, čas a spoustu nervů.

Připravili jsme pro Vás seznam užitečných rad a informací, které se zcela jistě budou hodit pro pobyt v této exotické zemi.

Počasí Japonsko

Podrobný popis počasí jednotlivých japonských ostrovů. Kdy je nejlepší se do Japonska vydat, abyste neminuly rozkvetlé sakury? Chtěli byste si v Japonsku snad také zalyžovat? Anebo spíše toužíte po koupání v moři?

Kdy jet do Japonska

Jaro je bezesporu nejlepší doba na návštěvu Japonska. Počasí je stálé s minimem srážek, přiroda se probouzí po mírné zimě a převážně v březnu a dubnu můžete vidět kvetoucí sakury.

Japan Airlines Boeing

Letenky do Japonska bez rezervačních poplatků s garancí nejlepší ceny pouze v rámci zakoupení pozemního programu. Využitím vnitrostátních přeletů ušetříte nejenom peníze, ale i čas při přesunech mezi místy.

Jak cestovat po Japonsku

Rady a tipy od našich zkušených cestovatelů jak nejlépe cestovat po Japonsku, za použití místních vlaků, autobusů, taxíků a samozřejmě také MHD ve velkých městech!

Japonské nudle

Japonská kuchyně patří mezi ty nejlepší na celém světě! Podívejte se na seznam nejzajímavějších pokrmů, které je nejlepší dát si právě v Japonsku. Nezapomeňte ochutnat na vlastní kůži!

Japonský čaj matcha

Tradiční japonský zelený čaj musíte během svojí návštěvy Japonska rozhodně okusit, stejně jako věhlasné saké. A co další japonské nápoje? Slyšeli jste někdy o japonském pivu?

Japonské hůlky

V Japonsku se k jídlu používají hůlky. Přečtěte si pár našich poznatků, jak správně hůlkami jíst a čeho se vyvarovat.

Víza Japonsko

Občané České a Slovenské republiky do Japonska díky bezvízovému styku mezi zeměmi víza nepotřebují. Délka Vašeho pobytu však nesmí přesáhnout dobu 90 dnů.

Slavnosti a svátky

Chcete v Japonsku zažít nějaký tradiční festival či národní slavnost? Podívejte se na náš seznam těch nejzajímavějších událostí k navštívení!

Japonské jeny

Jak v Japonsku platit? Co je a není zvykem? Lze vybrat hotovost z bankomatů vždy a všude? Jak se připojím k internetu? A co telefonování?

Stránky