Nápoje

Tradiční japonský čaj

Zelený čaj je v Japonsku tradiční nápoj a pije se horký i za studena. Vybrat si můžete ze spousty druhů, jako jsou například čaj s praženou rýžíproslulý práškový čaj matcha a mnoho dalších.

 

 

Tradiční alko a nealko nápoje

Mezi nejznámější alkoholický nápoj v Japonsku patří bezpochyby saké. Ochutnejte také vynikající piva Sapporo a Asahi nebo whisky značky Suntory a Nikka. Velmi oblíbené jsou nealko nápoje Calpis Water a Pocari Sweat.

Japonské saké

Japonské saké

Kampai! Znamená v japonštině “na zdraví” a je součástí každého přípitku. Nejznámějším alkoholickým nápojem je rýžové víno saké, které se podává studené i teplé v porcelánových kalíšcích. Za jedno z nejkvalitnějších se považuje saké Juyondai.
 

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

Tradiční nealkoholické nápoje

Japonský čaj matcha, příprava

Kromě tradičního zeleného čaje matcha se nabízí také široký výběr takzvaných zdravých nápojů, většinou prodávaných v malých plechovkách, nebo skleněných lahvičkách. Pít můžete i vodu z kohoutku, která je na většině území Japonska nezávadná. Velmi oblíbené jsou také nápoje Calpis Water a Pocari Sweat.

Pivo a ostatní alkoholické nápoje

Japonské pivo

Oblíbeným nápojem je také pivo, které se, na rozdíl od ČR, podává v nachlazených sklenicích o objemu 0,3 litru. Ochutnejte vynikající piva Sapporo a Asahi.

V posledních letech si ve světě buduje jméno také japonská whisky značek Suntory a Nikka, která může směle konkurovat té irské.