Nápoje

Tradiční japonský čaj

Zelený čaj je v Japonsku tradiční nápoj a pije se horký i za studena. Vybrat si můžete ze spousty druhů, jako jsou například čaj s praženou rýžíproslulý práškový čaj matcha a mnoho dalších.

 

 

Tradiční alko a nealko nápoje

Mezi nejznámější alkoholický nápoj v Japonsku patří bezpochyby saké. Ochutnejte také vynikající piva Sapporo a Asahi nebo whisky značky Suntory a Nikka. Velmi oblíbené jsou nealko nápoje Calpis Water a Pocari Sweat.

Japonské saké

Japonské saké

Kampai! Znamená v japonštině “na zdraví” a je součástí každého přípitku. Nejznámějším alkoholickým nápojem je rýžové víno saké, které se podává studené i teplé v porcelánových kalíšcích. Za jedno z nejkvalitnějších se považuje saké Juyondai.
 

Tradiční nealkoholické nápoje

Japonský čaj matcha, příprava

Kromě tradičního zeleného čaje matcha se nabízí také široký výběr takzvaných zdravých nápojů, většinou prodávaných v malých plechovkách, nebo skleněných lahvičkách. Pít můžete i vodu z kohoutku, která je na většině území Japonska nezávadná. Velmi oblíbené jsou také nápoje Calpis Water a Pocari Sweat.

Pivo a ostatní alkoholické nápoje

Japonské pivo

Oblíbeným nápojem je také pivo, které se, na rozdíl od ČR, podává v nachlazených sklenicích o objemu 0,3 litru. Ochutnejte vynikající piva Sapporo a Asahi.

V posledních letech si ve světě buduje jméno také japonská whisky značek Suntory a Nikka, která může směle konkurovat té irské.