Kamakura

Japonsko, Kamakura
Kamakura - přímořské město chrámů

Přímořské město chrámů

Asi 50 km jihovýchodně od Tokia leží místo, jež v letech 1118 až 1333 bývalo hlavním městem země. Nachází se zde 19 šintoistických svatyní a 65 budhistických chrámů, včetně dvou nejstarších zenových klášterů Japonska.

Pěšky i na kole

Kamakuru mají v oblibě umělci a spisovatelé, a tak zde narazíte na řadu starožitnictví a obchodů s řemeslnými výrobky. Město nejlépe prozkoumáte pěšky nebo si můžete na nádraží zapůjčit kolo.

Chrám Hasedera
Chrám Hasedera

Jeden z prvních chrámů, na které narazíte, je chrám Hasedera s překrásnou sochou Bohyně milosrdenství Kanon s 11 tvářemi. V pokladnici můžete obdivovat typická zpodobnění 33 jejích inkarnací. V chrámu jsou uloženy sútry (roztáčení súter má stejný význam jako jejich čtení).

Velký buddha (Daibucu)
Velký Buddha - Kamakura

Hlavním lákadlem města je neslavnější pozoruhodnost v Kamakuře a to bronzová socha Buddhy Amidy z roku 1252, která je 13,5 metrů vysoká. Socha je proslulá svou odolností - v průběhu let musela přečkat přílivové vlny, požáry, zemětřesení i tajfuny a v současnosti byly do jejího podstavce dokonce nainstalovány tlumiče. Interiér sochy je taktéž otevřen návštěvníkům k prozkoumání.

Svatyně Hačimangů
Svatyně Hačimangů - Kamakura

Ochranná svatyně rodu Minamoto zasvěcená Bohu války ukrývá ve svých útrobách muzeum kamakurských národních pokladů a dostanete se k ní po příjemné přístupové trase s lotosovými jezírky Gendži a Heike. Cesta ústí k pódiu Maiden, kde se konají taneční a hudební představení.