Nakupování v Japonsku

Japonsko - ráj nakupování

Paleta zboží nabízeného v Japonsku je ohromující. Při výběru oblečení ale myslete na to, že střihy mnoha oděvů odpovídají menším postavám a mívají kratší rukávy. Před koupí si tedy oblečení vždy vyzkoušejte.

V Japonsku o cenách nesmlouvejte!

V Japonsku jsou ceny pevné a smlouvání nepřípustné. Smlouvání je možné pouze na pouličních trzích, ve starožitnictvích a u pouličních prodejců levného zboží, kteří jsou většinou indického původu.

Obchodní domy a nákupní centra

Nakupování v Japonsku

Většina supermarketů a obchodních domů je otevřena od 10:00 do 20:00, každý den včetně víkendů. Připravte se na velice ochotný personál a na neustálé zdravení při vstupu do jednotlivých obchodů. Obsluha Vás přivítá sborovým zvoláním „iraššaimase“, což znamená “vítejte”. Cenovky jsou psány v arabských (klasických) číslicích a někdy jsou uváděny bez daně.

Pouliční stánky

Pouliční stánky

Většinou se jedná o množství stánků umístěných v podlouhlých arkádách s pestrou nabídkou zboží jako je móda, levná elektronika a množství přívěsků. Zakoupíte zde také tradiční sušené potraviny, například různé druhy mořských plodů či řas. Smlouvání o ceně je zde do určité míry možné.

 

Kamenné obchody

Nakupování v Japonsku

Pokud nemáte chuť nakupovat ve větších supermarketech, můžete využít menších kamenných obchůdků, které se v Japonsku vyskytují téměř všude. Jsou otevřené celý den, obvykle v době od 6 do 22 hodin. Ceny jsou srovnatelné se supermarketem a nesmlouvá se.

Nonstop obchody

Nonstop obchody v Japonsku

V nonstop obchodech zakoupíte všechny základní potraviny a potřeby. Seženete zde také menší teplá jídla nebo potraviny, které si na místě můžete ohřát v mikrovlnce. Obchody fungují nepřetržitě 24 hodin, nejpopulárnější jsou Seven-Eleven nebo Lawson's.

Jak platit v Japonsku

Japonské jeny

Nejlepší a nejjednodušší je platba v hotovosti. Nemusíte se bát, že by Vám prodavači vrátili špatně, Japonci jsou velmi čestní, zejména pak k zahraničním turistům. Zahraniční platební karty nejsou příliš oblíbené v menších obchodech, především v okrajových částech Japonska.

Prodejní automaty

Prodejní automaty, Japonsko

Japonsko je země s největším počtem prodejních automatů na světě, najdete je na každém kroku. Automaty nabízí nápoje, občerstvení, ale také další praktické věci.
Čas na nákupy je věnovaný v zájezdu Japonsko letem světem v sekci zájezdy Japonsko.