Ostrov Mijadžima

Japonsko, Ostrov Mijadžima
Posvátný ostrov Mijadžima

Klenot u pobřeží Sanjó

Malý posvátný ostrov ležící nedaleko Hirošimy s poklidnou atmosférou a volně žijícími jelínky šika. V zátoce se tyčí mohutná „plovoucí“ brána torii, která je vstupem do šintoistické svatyně Icukušima, jež byla roku 1996 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Ideální na jednodenní výlet z Hirošimy! 

Svatyně Icukušima
Mijadžima most

Svatyně pochází ze 6. století a v jejím popředí se pyšně tyčí mohutná brána torii. Celý areál je vystavěn na vodě a propojen lávkami. Protože do posvátných míst je nutné vstoupit přes bránu torii, byla také postavena v moři a pohled na ni je nyní považován za jeden z nejkrásnějších celého Japonska.

Užít si ho můžete i s námi při průvodcované nebo individuální dovolené. Více na zájezdy Japonsko.

 
Hora Misen
Mijadžima, Hora Misen

Ve svahu za svatyní se rozprostírá park Momidžidani, přes který vede pěší stezka. Je zde také stanice lanovky na 500 metrů vysokou horu Misen. Spousta atrakcí je přístupná pouze pěšky a samotný vrchol je ještě 100 metrů nad horní zastávkou lanovky. Nahoře se nachází opičí rezervace a výhled na Vnitřní moře. Cestou zpět po jedné ze stezek můžete obdivovat všudypřítomné sošky a řadu buddhistických budov zasazených v nádherné přírodě.

Nechte se svézt vláčkem z Hirošimy do dvacet minut vzdáleného přístaviště a tam nasedněte na přívoz. Za okamžik už můžete obdivovat krásy ostrova!