Kagošima a Sakuradžima

Japonsko, Kagošima
Kagošima a vulkán Sakuradžima

Japonsky Kagošima - ši

Hlavní město prefektury stejného jména se rozléhá na jihozápadním cípu ostrova Kjúšú s počtem obyvatel nad půl milionu. Oblast je známá termálnimi lázněmi v nichž můžete relaxovat po náročném dni.

Japonská Itálie

Město je často srovnáváno s italským městem Neapol, kvůli podobně teplému podnebí s ulicemi lemovanými palmami a nedaleko ležící sopce Sakuradžima, která je stále aktivní a je obdobou neapolského Vesuvu.

Aktivní Sakuradžima
Kagoshima, trajekt

Prozkoumejte stratovulkán, který je jednou z nejaktivnějších sopek Japonska a symbolem Kagošimi. Od roku 1955 prakticky bez přestávky chrlí sopečné plyny a popel s několika menšími erupcemi ročně. Je zakázáno přiblížit se na 2 km od kráteru sopky, ale existuje mnoho vyhlídek odkud můžete pozorovat erupce. Nejlepší místa jsou okolo přístaviště, kde je množství turistických stezek a vulkanických lázní. 

Pohádkový ostrov Jakušima
Jakušima, vodopád

Vydejte se na subtropický ostrov u jižního pobřeží Kjúšú a části Kagošimské prefektury, který je pokryt cedrovým lesem s nejstaršími stromy Japonska (některé mohou být staré i 7000 let). Některé části lesů byly v roce 1993 zapsány do seznamu UNESCO a nachází se zde množství skvělých stezek po přírodě jež jsou velice vyhledávaným místem pro víkendovou pěší turistiku.

Kagošimské aquarium

Vodní svět, který je umístěn vedle Kagošimského přístavu, má sedm pater a můžete zde poodhalit tajemství podmořské fauny a flóry. Nejpůsobivější atrakcí je Kurošiho obří akvárium, kde jsou ryby všech velikostí včetně žraloka velrybího, obřích krabů, elektrických úhořů a mnoha dalších.

Kdo chce ostrov prozkoumat detailněji, může si zapůjčit kolo v jedné z mnoha místních půjčoven a vydat se na příjemnou vyjížďku po udržovaných cestách.