Kjóto

Japonsko, Gejši v Kjóto
Kjóto - historická perla Japonska

Bývalé hlavní město

Ve zdejších ulicích se po staletí odehrávaly nejvýznamnější události japonských dějin. Atmosféra světa pravých samurajů je tady dodnes cítit na každém kroku.

Nejkrásnější historické město Japonska

Kjóto patří mezi nejlépe dochovaná města Japonska s největším počtem památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Historické místo s tisícovkou chrámů a stovkami svatyní je tak právem považováno za kulturní centrum země.

Poznejte tradice gejš - Gion
Gion, čtvrť Gejš

Čtvrt’ Gion je místem zábavy pro japonskou elitu. Její historie sahá až do dávných časů a dodnes se jedná o jednu z nejdražších oblastí plnou luxusních restaurací, nočních klubů a čajoven v klasickém dřevěném stylu. Večer zde můžete zahlédnout do kimona oděnou gejšu v doprovodu japonského hodnostáře.

Hrad japonských šogunů Nidžó
Kjoto, Nidžó

Navštivte místo, kde žil jeden z největších šógunů a reformátorů Japonska, Tokugawa Iejasu. Hrad je vybaven unikátními bezpečnostními prvky jako jsou pasti na vetřelce, tajné místnosti a nebo slavné slavičí podlahy, které byly navrženy tak, aby vrzaly a varovaly obyvatele hradu před nezvanými hosty­ - nindži. Nahlédnout můžete také do paláců Ninomaru a Honmaru, které jsou součástí hradního komplexu.

Kjóto Gošo - císařský palác
Císařský palác, Kjóto

Palác, který byl po staletí obýván císařskou rodinou a psaly se odtud dějiny Japonska. Palác se nachází v samém srdci Kjóta a je obklopen rozlehlými císařskými zahradami Kjóto Gjoen, přes které projdete k dalším historickým objektům, jako např. Sannomija Mansion (bývalá rezidence soudních šlechticů) a nebo k nedaleko stojící svatyni Icukušima.

Zenový chrám Nanzendži
Zenový chrám Nanzendži

Jeden z nejdůležitějších zenových chrámů Japonska se nachází na spodní části zalesněných hor Higašiama. Vstupte skrze monumentální bránu San­mon a poznejte krásy poklidného rozlehlého chrámového komplexu sekty Rinzai, kde se ukrývá jedna z nejkrásnějších zenových zahrad, zahrada Skákajícího tygra.

Zlatý pavilon Kinkakudži
Kjóto, Zlatý pavilon

Slavný Zlatý pavilon z roku 1397 je jednou z nejfotografovanějších a nejznámějších památek Japonska. Impozantní stavba umístěná v nádherných zahradách původně sloužila jako místo odpočinku odcházejícího šóguna Ašikagy Jošimicu. Po šógunově smrti bylo sídlo dle jeho poslední vůle přestavěno na zenový chrám, jehož dvě poslední patra jsou kompletně pokryta plátovým zlatem.

Šintoistická svatyně Fušimi Inari Taiša
Brány torii Fušimi Inari Taiša

Japonci hojně navštěvovaná a turisty hodně opomíjená šintoistická svatyně zasvěcená bohovi rýže a saké, Fušimi Inari Taiša. Slavnou atrakcí jsou zde tisícovky rumělkově zbarvených bran torii posazených těsně za sebou, vytvářejících tak unikátní tunel známý z filmové adaptace románu Gejša. Nejen toto místo můžete navštívit při zájezdy Japonsko.

Kjóto, město festivalů
Kjóto, festivaly

Zažijte exotickou atmosféru pestrobarevných průvodů za doprovodu hlasité hudby. Nejznámějším a největším festivalem je Gion Macuri, který začíná v červnu a trvá celý měsíc. Velice populární jsou také festivaly Aoi Macuri a Džidai Macuri či festival světla Hanatoro, při kterém jsou od 12. do 21. března historické uličky osvětlené speciálními lampióny.

Nezapomeňte navečer prozkoumat malebné uličky Gionu, kde můžete spatřit skutečnou gejšu spěchající do jedné z luxusních čajoven.