Okinawa

Japonsko, Okinawa
Okinawa - tropický ráj Japonska

Tropické ostrovy

Souostroví Okinawa, známé také jako Rjúkjú, je oblastí desítek z větší části neobydlených ostrovů táhnoucích se od jižního Japonska až k samotnému Tchaj­wanu. Nejlidnatější stejnojmenný ostrov je zároveň výchozím bodem pro putování do dalších odlehlejších míst. Teplota zde neklesá pod 15 stupňů a rozlehlé tropické pláže jsou ztělesněním představ o idylické dovolené.

Ostrov Okinawa (Okinawa Honto)
Okinawa, chram

Největší a nejznámější ostrov ze souostroví Okinawa se nachází jen dvě a půl hodiny letu z Ósaky. Jedním z velkých lákadel je třetí největší akvárium světa - Churaumi, se vzácnými žraloky velrybími. Za prohlídku stojí také bývalé sídlo království Rjúkjú, hrad Šuri. Dále zde najdete kvalitní treky džunglí, vodopády, jeskyně a krásné pláže.

Ostrov Mijako
okinawa-mijako.jpg

4. největší ostrov ze souostroví leží asi 300 kilometrů od Okinawy a je doporučenou destinací pro všechny, kteří mají rádi potápění a šnorchlování. Ostrov je z větší části porostlý cukrovou třtinou a jeho hlavní atrakcí jsou pláže. Za návštěvu stojí Maehama, která je se svým bílým pískem nejhezčí pláží Japonska. Pro milovníky relaxace u moře jsme připravili zájezd Exotické Japonsko a pláže. Více na zájezdy Japonsko.

Ostrovy Jaejama
Okinawa, korály

Tento ostrovní ráj se nachází v nejjižnější části souostroví Rjúkjú a je perfektní destinací pro ty, kteří chtějí uniknout shonu japonských metropolí. Ostrovy jsou z větší části obklopeny korálovými útesy s bohatou podmořskou faunou. Není problém zde zahlédnout delfíny či mořské želvy.