Nagoja, moderní srdce ostrova Honšú

Nagoja, Japonsko
Nagoja, moderní srdce ostrova Honšú

Město průmyslu

Nagoja je čtvrté největší město Japonska s populací dva a půl milionu obyvatel. Leží na březích Tichého oceánu ostrova Honšú a je centrem průmyslu a významným dopravním uzlem této ostrovní země.

Mrakodrapy a blikající reklamy

Nagoja byla vybudována jako hradní město jednoho z nejmocnějších rodů Tokugawů v období Edo. Během druhé světové války byla většina historických budov zcela zničena, a tak mnoho historických památek ve městě nenajdete.

Nagojský hrad
Nagojský hrad s kvetoucí sakurou

Hrad byl zbudován v letech 1610-1612 jako sídlo vládnoucího rodu Tokugawů v období Edo. Hrad v současné podobě je podařenou rekonstrukcí toho původního, který stejně jako většina budov v roce 1945 padl za oběť bombardování. Nachází se v rozlehlém parku, posazen na působivých stěnách a zčásti obklopen vodním příkopem. Uvnitř najdete moderní muzeum s exponáty o historii hradu a z jeho střechy se zlatými delfíny se Vám naskytne nádherný výhled do okolí (zejména v období květu sakur, od března do dubna).

Muzeum umění rodu Tokugawa
Blízké zahrady Tokugawa-en, Nagoja

Mocná rodina Tokugawů během svého vládnutí nashromáždila neuvěřitelné bohatství a tak v muzeu, jež se nachází vedle nádherných zahrad Tokugawa-en, najdete dechberoucí poklady jako jsou: samurajská brnění a meče, čajové nádobí, masky Nó i s kostýmy, básně, svitky a mnoho dalších.

Resort Nagašima
Horská dráha Steel Dragon 200, Nagoja

Obří zábavní a dovolenkové středisko obklopené řekami a mořem, je často nazývané pouze Nagašima, neboli “dlouhý ostrov”. Skládá se z pěti hlavních zón: Nagashima Spaland (zábavní park) s gigantickou horskou dráhou Steel Dragon 2000, Joyful Waterpark (vodní svět), Nagashima Spa Yuami no Shima (lázeňský svět), Mitsui Outlet Park Jazz Dream Nagashima (obří outletové obchodní centrum), Anpanman muzeum (zábavní park pro nejmenší) a mnoha dalších zajímavých atrakcí.

Vydejte se do výrobního závodu automobilky Toyota nedaleko města. Můžete také navštívit Toyota Techno Muzeum v centru Nagoji.