Jokohama

Jokohama Japonsko
Jokohama - přístav budoucnosti

Moderní metropole

Druhé největší město s populací více než tři miliony a největší přístav Japonska. Nachází se půl hodiny jižně od Tokia vlakem a je zároveň hlavním městem prefektury Kanagawa.

Přístavní gigant

Jokohama byla malou rybářskou vesnicí v dobách, kdy Japonsko udržovalo politiku sebeizolace. Ke konci období Edo nastal rychlý obrat, v roce 1859 byl otevřen přístav a město se tak stalo vstupní branou pro většinu zahraničního obchodu.

Minato Mirai 21
Minato Mirai, Jokohama

Přímořská městská část centra Jokohamy, jejíž jméno znamená „přístav budoucnosti”. Její dominantou je výšková budova Land Mark Tower, která byla nejvyšší stavbou Japonska od roku 1993 do roku 2014 a odkud je nádherný výhled do zátoky. Za návštěvu stojí také veřejnosti otevřená plachetnice Nippon Maru.

Chinatown
Chinatown Jokohama

Do největší čínské čtvrti v Japonsku vstoupíte přes čtyři barevné brány. Pořádají se zde různé akce a festivaly jako je například oslava čínského nového roku.

Zahrady Sankeien
Zahrady Sankeien

Úchvatné zahrady v tradičním japonském stylu v jižní části Jokohamy. Vyznačují se řadou historických budov, rybníkem, malými říčkami, množstvím exotických rostlin a nádhernými rolovanými stezkami

Japonská vláda prohlásila zahradu Sankeien za významnou kulturní památku města. Populární je hlavně na jaře, kdy kvetou japonské třešně sakury.