Ósaka

Japonsko, Osaka suši příprava
Ósaka - gurmánské centrum Japonska

Moderní japonská metropole

Metropole plná moderních architektonicky zajímavých staveb a nadzemních dálnic, která po západu slunce oslní svým jedinečným životem. V Ósace také najdete nejvyšší budovu Japonska, 300 metrový mrakodrap.

Gurmánské centrum Japonska

Milovníky dobrého jídla jistě potěší, že Ósaka je kulinářským centrem a místem vyhledávaným gurmány. Mezi místní lahůdky patří tradiční suši a najíst k prasknutí se můžete tím nejlepším takojaki z celého Japonska.

Universal Studios Japan
Osaka, Universal Studios

Velkým lákadlem Ósaky je druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Japonsku o rozloze 39ha. Tematický park je rozdělen do devíti částí s neuvěřitelným množstvím atrakcí. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií.

Arkáda Dótombori, centrum jídla
Ósaka, Dótombori

Nejlepším místem, kde se kvalitně najíte za rozumné peníze, je neóny zahlcená arkáda Dótombori, která doslova dýchá životem. Nachází se nedaleko stanice Namba a kromě výborného jídla je také vyhlášeným centrem nočního života.

Festival Tendžin Macuri
Ósaka, Festival Tendžin Macuri

Okouzlující událost s obřími průvody a ohňostroji, hodnocená jako jeden z Top 3 festivalů Japonska. Koná se od 24. do 25. 7. poblíž svatyně Tenmagú. Jedním z vrcholů festivalu je průvod 3000 lidí oblečených v císařském stylu z 8. až 12. století v doprovodu přenosných svatyní. Druhým vrcholem je plavba asi stovky speciálně osvětlených lodí za doprovodu monumentálního ohňostroje.

Nejvyšší budova Japonska ­- Abeno Harukas
Ósaka, Abeno

Stavba tyčící se do výšky 300 metrů, v přízemí propojená s rušným nádražím Ósaka Abenobaši a Tennódži, je nejvyšším mrakodrapem Japonska. Jedinečný zážitek se Vám naskytne poté, co vyjedete rychlovýtahem do šedesátého patra budovy, kde se nachází prosklená observatoř s 360° výhledem. Odsud budete mít Ósaku jako na dlani.

Umeda - podzemní město
Umeda Sky Building, Ósaka

Čtvrt’ nákupů, zábavy a dobrého jídla, rozprostírající se v okolí stanic Ósaka a Umeda, převážně však v jejich podzemních částech, je zcela propojená s nejvytíženějším dopravním uzlem Ósaky. Vysoko nad čtvrtí se tyčí zajímavý kousek moderní ósacké architektury, výšková budova Umeda Sky Building.

Akvárium v Ósace
Ósaka, Akvárium žralok velrybí

Navštivte akvárium, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Upoutá nápaditým designem a je domovem více než 35 000 živočichů, včetně rejnoků a žraloka velrybího.

Ósaku si prohlédnete na trasách našich zájezdů Velká cesta Japonskem Za japonskými samuraji. Více na zájezdy Japonsko