Hirošima

Japonsko, Hirošima
Hirošima a Atomový dóm

Tragická historie

Hirošima je známá díky události, která otřásla celým světem. 6. srpna 1945 byla na město svržena americkým bombardérem první atomová bomba na světě s přezdívkou Little Boy.

Současná Hirošima

Předpovědi, že Hirošima bude neobyvatelná, se naštěstí ukázaly jako nepravdivé. Díky japonské houževnatosti bylo město znovuzrozeno a dnes prosperuje a kypí životem.

Park Míru
Hirošima, park míru

Centrem Hirošimy je bývalé epicentrum výbuchu atomové bomby - Park Míru. Nachází se zde nespočet památníků tragédie, mezi nimi například Zvon míru či mohyla, v níž je uložen popel desítek tisíc obětí. 

Atomový dóm českého architekta
Hirošima, Atomový dóm

Průmyslový palác vyprojektovaný českým architektem Janem Letzelem je nyní známý pod názvem atomový dóm. Železobetonová budova zůstala jako jediná stát po výbuchu jaderné bomby půl kilometru nad její kopulí. Dodnes připomíná ničivou sílu exploze.

Muzeum mírového památníku
Hirošima, park míru

Muzeum vyobrazuje události kolem svržení atomové bomby pomocí realistických modelů, videí a fotografií s anglickými popisky. Mezi nejemotivnější exponáty patří otisky stínu - jediné, co zbylo z člověka, který za útoku seděl na schodech místní banky.

Zahrady Šukkei-en
Hirošima, Zahrady Šukkei-en

Po prohlídce památek spojených s tragickou minulostí jsou ideálním místem k návštěvě zahrady Šukkei-en. Tradiční japonské zahrady plné jezírek, ostrůvků, můstků a různých druhů vegetace jsou tím pravým místem pro relaxaci a načerpání sil.

Navštivte také Hirošimský hrad! Nádherná stavba s vodním příkopem, v jejíž útrobách naleznete Muzeum moderního umění.