Ise Šima

Ise Šima, Japonsko
Ise Šima - posvátná svatyně Ise

Přírodní scenérie a japonská kultura

Poloostrov kulturního bohatství a přírodní krásy v jižní prefektuře Mie jež se skládá z měst Ise, Šiba, Toba a města Minami-Ise. Místo je rovněž vyhlášené díky čerstvosti mořských plodů a lovkyním perel.

Nejposvátnější místo Japonska

Město Ise je domovem nejposvátnější šintoistické svatyně, kterou musí každý Japonec aspoň jednou za život navštívit. Výjimečnost města potvrzuje fakt, že bylo zvoleno jako místo konání sumitu G7 pro rok 2016.

Svatyně Ise
Svatyně Ise, Japonsko

Skládá se ze dvou hlavních částí: Gekú (vnější) a Naikú (vnější). Japonci věří, že vnitřní velká svatyně je sídlem duchů všech bývalých císařů a zároveň je tak nejvýznamějším centrem šintoismu. Je zasvěcena bohyni slunce Amaterasu a jsou v ní uloženy insignie japonského císařského rodu. Komplex se již od roku 690 n.l. každých 20 let zboří a znovu vybuduje (naposledy se tak stalo v roce 2013).

Mikimoto - perlový ostrov
Mikimoto ostrovy, Japonsko

Ostrov je přístupný přes most a ukrývá pamětní síň Mikimota Kokičiho, který jako první v roce 1893 vypěstoval umělou perlu. Navštívit zde můžete muzeum perel, které dopodrobna popisuje vývoj jejich pěstování. Taktéž je možnost zhlédnout vystoupení ženských potápěček, známých jako ama (mořské ženy), které tradičně sázejí a sklízejí mořské ústřice.