Nagano - olympijské město

Japonsko, Nagano
Nagano - olympijské město

Olympijské město

Nagano vešlo do širokého povědomí české veřejnosti v roce 1998, kdy si odsud z olympijských her přivezl zlatou medaili český hokejový tým.

Lyžování s historií

Město je zároveň vyhlášeným lyžařským střediskem s nejlepším prašanem na světě. Kromě sportovního vyžití Nagano skýtá také mnoho historických památek. Nejznámější turistickou atrakcí je chrám Zenkódži, který přitahuje až milion poutníků ročně.

Svatyně Togakuši
Togakuši - Nagano

V zalesněných horách severozápadně od centra Nagana se nachází posvátné místo skládající se z pěti svatyní rozdělených na spodní, střední a horní část. Celá oblast je vyhlášená nádhernou přírodou lemující cestu nahoru, kde jsou k vidění posvátné stromy staré více jak 800 let, malý vodopád, jezírko a množství historických staveb.

Chrám Zenkódži
Chrám Zenkódži - Nagano

Chrám ze 7. století ukrývá údajně nejstarší vyobrazení Buddhy v Japonsku. Originální socha je očím veřejnosti ukryta a vidět ji tak můžete pouze jednou za šest let (příští příležitost bude v 2021). Chrám má také podzemní chodbu s posvátným „klíčem od ráje”, když se ho dotknete, přinese vám štěstí v posmrtném životě. Cestu do chrámu lemují příbytky „šukubo” , které jsou stále populární pro ty, kteří se chtějí účasnit ranní bohoslužby při východu slunce.

Tematický nindža park
Nindža

Kids Ninja Village: dětský nindža park není jen pro děti, ale vyžití zde najdou i dospělí. Zábavní park se rozprostírá v zalesněné části hory Togakuši, domova legendární Togakure nindža školy. Můžete si zde vyzkoušet umění nindžů, jako např. foukací šipky, házení hvězdicemi nebo prolézání labyrintů s padacími dveřmi a optickými klamy.

Nagano můžete spatřit při našich zájezdech Příroda Japonska a Velká cesta Japonskem s českým průvodcem. Více na zájezdy Japonsko.