Fudži a Hakone

Japonsko, Fudži
Hora Fudži a Národní park Hakone

Posvátná hora Fudži

Stratovulkán Fudži je nejvyšší horou Japonska, majestátní ikonou tyčící se do výšky 3776 m.n.m. Její zasněžený kuželovitý vrchol je věčným námětem malířů a fotografů.

Aktivní dovolená i relax

Poznejte blíže posvátnou horu Fudži nebo se vydejte na pěší túru v národním parku Hakone s termálními prameny. Sopku Fudži můžete spatřit za dobré viditelnosti odkudkoliv v oblasti Kantó nebo z vlaku z Tokia do Kjóta, nejlépe u stanice Shin-Fuji.

Až na vrchol sopky
Sopka Fudži, západ slunce

Výstup na Fudži je zážitek. Podmínkou je vyhovující oblečení a obuv, jedná se totiž o náročnější trek a může vás zde zaskočit nejen počasí, ale také nadmořská výška. Na vrchol vás snadno dovede jedna z 4 turistických stezkek. Fudži je velice populární a tak se samotný výstup může změnit na čekání ve frontě. Sezóna je v červenci a srpnu, pro vyhnutí se davům je pak vhodné vyrazit v první polovině července.

Hakone a lázně Onsen
Fudži, jezero

Národní park Hakone nadchne milovníky přírody svými scenériemi s posvátnou sopkou Fudži v pozadí. Unikátním zážitkem je také vyjížďka lodí po jezeře Ašinoko nebo návštěva termálních lázní. Výletem do této oblasti rozhodně neprohloupíte, ať už to bude na den či delší čas. Fudži můžete navštívit s námi - více na zájezdy Japonsko.

 

Aokigahara - les sebevrahů
Fudži, Aokigahara - les sebevrahů

Les, jež je námětem mnoha hororů, leží na severozápadním úpatí Fudži a je bizarní atrakcí pro milovníky nevšedních zážitků. Patří mezi 7 nejstrašidelnějších míst světa a ročně zde vyhasne stovka životů. Máte-li chuť toto místo navštívit, můžete využít mnohačetných turistických stezek. Les je velmi hluboký a není radno se v něm pohybovat mimo vyznačené cesty.

Na veřejnosti je neslušné smrkat, ale posmrkávání je povolené. Zvláště v přeplněných metrech je tento zvyk dost patrný.