Tokio

Japonsko, Tokio
Tokio - hlavní město

Pulsující Tokio

Tokio je jedním z největších a nejmodernějších měst světa, kde vše funguje s přesností na vteřiny. Poznejte místo, kde se starověké tradice japonské kultury mísí se západním stylem života.

Metropole se spoustou historie

Navštivte historické centrum Asakusa, poznejte japonské zahrady s kvetoucími sakurami a sídlo císařské rodiny. Tokio je ráj pro milovníky hi-tech elektroniky. Nezapomeňte ochutnat skvělou japonskou kuchyni a navštívít největší rybí trh světa. Další zajímavá místa na Japonsko mapa.

Historické centrum Asakusa a chrám Sensódži
Tokio, chrám Asakusa

Zažijte atmosféru dob minulých a navštivte historické centrum Tokia, čtvrt’ Asakusa. Hlavním lákadlem je buddhistický chrám Sensódži ze 7. století a přilehlá nákupní ulička Nakamise, kde se již stovky let prodává řada tradičních japonských pochoutek a turistických suvenýrů.

Tokio jako na dlani
Tokio, mosty

Vyjeďte rychlovýtahem do 45. patra budovy městského úřadu u stanice Šindžuku. Najdete zde vyhlídkovou observatoř zpřístupněnou veřejnosti zcela zdarma.

Cukidži, největší rybí trh na světě
Tokio, Cukidži - největší rybí trh na světě

Probud’te se před východem slunce a vydejte se na vzrušující aukci ryb, která je jednou z největších na světě a stává se tak významnou atrakcí Tokia. Zpracuje se zde až 2000 tun mořských produktů za den a v přilehlých místních občerstveních můžete ochutnat čerstvé mořské plody té nejlepší kvality.

Císařský palác a zahrady
Tokio, císařský palác

Sídlo současné císařské rodiny se nachází uprostřed Tokia společně s císařskými zahradami, které jsou otevřené veřejnosti. Pokud budete mít štěstí, můžete zde zahlédnout japonské hodnostáře nebo samotného císaře v koloně limuzín projíždějících přes park.

Akihabara - ráj pro milovníky robotů
Tokio, Akihabara

Po mnoho let byla čtvrt’ Akihabara nejlepším místem na světě k nákupu elektroniky. Ačkoliv nyní pořídíte tyto výrobky i v jiných čtvrtích, stojí Akihabara stále za návštěvu. Najdete zde mnoho obchodů s elektronikou přizpůsobenou k užívání v zahraničí a také provozovny s robotickou technikou či jejími součástkami.

Rikugien zahrady a čajové obřady
Tokio, Rikugien zahrady

Rikugien doslovně znamená zahrady šesti básní”. Odpočiňte si od městského ruchu a zajděte se projít do nádherných zahrad z období Edo. Příjemnou procházku můžete zakončit v jedné z mnoha místních tradičních čajoven.

Centrum Sumó, Rjógoku
Sumó, Tokio

Tato část Tokia stojí za návštěvu, pokud jste příznivci suma, nebo Vás vše kolem tohoto tradičního japonského sportu zajímá. Můžete zajít na zápas do stadionu Kokugikan nebo pozorovat tyto giganty při tréninku. Zajděte si do čanko restaurací nabízejících vydatnou stravu, typickou pro zápasníky sumó. Čtěte více na zájezdy Japonsko. 

Tokijské národní muzeum
Tokio, museum

Milovníci historie jistě ocení návštěvu Tokijského národního muzea, které se nachází v rozsáhlém veřejném parku Ueno, hned vedle stanice metra stejného jména. Najdete zde největší sbírku umění a artefaktů z celého Japonska skládající se ze 110 000 různých položek včetně skoro stovky národních pokladů.

Rušná čtvrť Šibuja
Tokio, křižovatka Šibuja

Zajděte si na nákupy do části Tokia proslavené vysokou koncentrací módních center. Šibuja je ale také oblastí bohatého nočního života a výborného jídla. Od hlavního vstupu do stanice metra Šibuja můžete pozorovat nejlidnatější křižovatku Tokia s valícími se davy lidí, známou pod názvem “Shibuya crossing”. S touto čtvrtí sousedí obdobně módně orientované oblasti Haradžuku a Minami Aojama.

Tokijský Disneyland
Tokio, Disneyland

Užijte si atrakce v prvním zábavním parku od společnosti Walt Disney otevřeném mimo území USA v roce 1983. Park má sedm tematických částí a mnoho sezónních atrakcí. Nachází se 5 minut chůze od stanice JR Maihama, anebo pár kroků od stanice Tokyo Disneyland.