Kdy jet do Japonska

Japonsko po celý rok

Do Japonska můžete vyrazit kdykoliv. V zimě doporučujeme lyžování na severních ostrovech, v létě očekávejte vysokou vlhkost a deštivé počasí. Na krátkou návštěvu Tokia je ale vhodný čas vždycky!

Nejlepší počasí na cesty

Nejlepší je navštívít Japonsko na jaře či na podzim. Na jaře kvetou okrasné třešně Sakury, podzim je méně turisticky vytížený a počasí je stálé.

Japonsko na jaře

Jaro v Japonsku

Jaro se zpočátku hlásí kvetoucími sakurami a je nejlepším termínem pro návštěvu Japonska. V tomto období je počasí stálé a spolu s minimem srážek tvoří vynikající podmínky pro poznávání země. Počítejte však s větším počtem turistů a vyššími cenami. Květen je pak po konci svátků Golden Week ideálním obdobím nejen z hlediska počasí, ale také cen služeb a menších davů.

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

Japonsko na podzim

Japonsko, podzim

Podzim, od poloviny září až do konce listopadu, je také vhodným obdobím pro návštěvu Japonska. Počasí je velice příjemné, rána mírně chladná a měnící se barvy listí v kontrastu s modrou oblohou jsou jednoduše úchvatné.

Japonsko v létě

Kdy jet do Vietnamu

Naplánujte svou cestu s ohledem na počasí. Léto začíná koncem června a bývá provázeno dešti zhruba do poloviny července (netýká se ostrova Hokkaidó). Nemusíte se však bát, samozřejmě to neznamená, že prší stále v jednom kuse! Dny od poloviny července do poloviny října jsou obdobím tajfunů, většina bouří však zanikne ješte než dorazí na pevninu.

Dovolenou Vám naplánujeme s ohledem na počasí. Obraťte se přímo na nás nebo čtěte více na zájezdy Japonsko.