Japonsko počasí

4 roční období

V Japonsku, tak jako u nás, existují čtyři roční období, a jelikož Japonsko je velice rozlehlou zemí, klima se mírně liší dle podnebního pásma.

Vyšší teploty než v ČR

Počasí v Japonsku je tedy velice podobné tomu našemu. Léto provází vyšší teploty než v ČR a zima je naopak mírnější.

Japonsko - vhodné počasí na cestu

Počasí v Japonsku

Počasí pro návštěvu Japonska je vhodné zejména v období jarních a podzimních měsíců. Léta jsou v Japonsku totiž velice horká (v červnu a červenci se mohou vyskytovat tajfuny) a zima je vlhká a provázejí jí vysoké teplotní výkyvy.

Nejlepší období pro návštěvu Japonska

Japonsko na jaře

Nejlepším obdobím pro návštěvu Japonska je čas kvetoucích sakur od března do konce dubna (květen je také vhodným měsícem, ale sakury už budou odkvetlé) a nebo od konce září do konce listopadu.

Do Japonska můžete cestovat celoročně. Počítejte ale s tím, že ne všechny oblasti budou mít stejné počasí. Obecně se dá říct, že severní část Hokkaida je nejchladnější a směrem přes Honšú až na Kjúšú bude počasí příjemnější. Nejtepleji bude na souostroví Okinawa.

Jaro v Japonsku

Kvetoucí sakury na jaře

Jaro (od března do konce května) ohlašující se kvetoucími sakurami je nejlepším termínem pro návštěvu Japonska. V tomto období je počasí stálé a spolu s minimem srážek tvoří vynikající podmínky pro poznávání Japonska.

Léto v Japonsku

Léto v Japonsku

Léto začíná v červnu a je zpočátku provázeno dešti až zhruba do poloviny července (netýká se Hokkaida), ale rozhodně to neznamená že bude pršet denně. Dny od konce srpna do září jsou obdobím tajfunů, většina bouří však zanikne ješte než dorazí na pevninu. Tuto skutečnost je třeba brát v potaz při plánování cesty.

Vaši cestu naplánujeme s ohledem na počasí. Vyberte si individuální dovolenou na zájezdy Japonsko.

Podzim v Japonsku

Podzim v Japonsku

Podzim, který trvá až do listopadu, je vhodným obdobím pro návštěvu Japonska. Počasí je velice příjemné, rána mírně chladná a měnící se barvy listí v kontrastu s modrou oblohou jsou prostě úchvatné.

Zima v Japonsku

Zima v Japonsku

Zima v Japonsku trvá od prosince do března a není tak chladná jako u nás. Pokud někde napadne sníh, tak většinou do dvou dnů roztaje (samozřejmě mimo horských oblastí, která nabízejí vynikající podmínky k zimním sportům).