Japonsko mapa

Jamanouči Nagano Širakawa-go Fudži Mijadžima Kjóto Nara saporo Nikkó Tokio Jokohama Ósaka Nagoja Kamakura Hirošima Nagasaki Souostroví Okinawa Sakuradžima Vulkán Aso Ise šima Ostrovy Jaejama
Japonsko, Gejši v Kjóto
Kjóto
Kulturní centrum a jedno z nejlépe dochovaných měst Japonska. Díky tisícovkám chrámů a svatyní se pyšní největším počtem památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO z celého Japonska. Právě zde se také psaly dějiny země.
více
Japonsko, Osaka suši příprava
Ósaka
Moderní metropole oslní své návštěvníky architektonicky zajímavými stavbami, nadzemními dálnicemi a bohatým nočním životem. Je také vyhlášeným kulinářským centrem.
více
Japonsko, Nagasaki
Nagasaki
Přístav, který se během války stal druhým cílem svržení atomové bomby. Kromě památek spojených s atomovým dědictvím naleznete v jeho křivolakých uličkách také množství chrámů a svatyní. Poblíž města leží "ostrov duchů", známý z bondovky Skyfall.
více
Japonsko, Okinawa
Okinawa
Souostroví Okinawa, známé také pod názvem Rjúkjú, je ztělesněním představ o idylické dovolené. Místo, kde teplota nikdy nespadne pod 15°C, se skládá z desítek z větší části neobydlených ostrovů směřujících od jižního Japonska až k Tchaj­wanu.
více
Japonsko, Hirošima
Hirošima
Město známé díky události, která otřásla celým světem - právě sem byla svržena první atomová bomba na světě. Díky japonské houževnatosti bylo město znovuzrozeno a dnes prosperuje a kypí životem. Tragickou událost připomíná Park Míru s muzeem.
více
Ise Šima, Japonsko
Ise Šima
Poloostrov kulturního bohatství a přírodních krás vyhlášený čerstvostí mořských plodů a tradicí lovkyní perel. Město Ise je domovem nejposvátnější šintoistické svatyně, kterou musí každý Japonec alespoň jednou za život navštívit.
více
Japonsko, Širakawa gó
Širakawa-gó
Pás vesnic jako vystřižených z pohádky leží v krásné scenérii Japonských Alp. Místo je plné unikátních farmářských domků ve stylu gaššó-zukuri a od roku 1995 je zapsáno na Seznamu světového děditství UNESCO.
více
Japonsko, Ostrov Mijadžima
Ostrov Mijadžima
Malý posvátný ostrov oslňuje poklidnou atmosférou a volně žijícími jelínky šika. Typická je pro něj v zátoce se tyčící mohutná „plovoucí“ brána torii, která je vstupem do šintoistické svatyně Icukušima.
více
Japonsko, Nara
Nara - japonský symbol klidu
Historicky první hlavní město Japonska založené v roce 710 oplývá druhým největším počtem památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO v celém Japonsku. Stojé zde největší dřevěná stavba světa, Chrám Tódajdži, a nejvyšší bronzová socha Buddhy.
více
Japonsko, Nikkó
Nikkó
Historické město se nachází v zalesněných horách a je plné úžasných svatyní a chrámů. Nikkó je zároveň vstupní branou do národního parku plného památek a přírodních zajímavostí - jezera Čúzendži a vodopád Kegon, jenž je jednen z nejkrásnějších v Japonsku.
více
Japonsko, Fudži
Fudži a Hakone
Posvátná hora, jejíž zasněžený kuželovitý vrchol je věčnou inspirací malířům a fotografům. V okolí Fudži se rozprostírá Národní park Hakone s termálními prameny onsen.
více
Jokohama Japonsko
Jokohama
Největší přístav Japonska je vstupní branou pro většinu zahraničního obchodu. Kromě přístavní zátoky je pro Jokohamu typická místní Čínská čtvrť, která je tou největší v Japonsku, ale také bohaté zahrady v tradičním japonském stylu.
více
Sapporo Japonsko
Sapporo
Jedno z nejmladších japonských měst proslavil každoročně pořádaný Sněžný festival s obřími sochami z ledu a sněhu. Místo je známé mimo jiné také díky továrně na oblíbené pivo Sapporo.
více
Japonsko, Tokio
Tokio
Jedno z největších a nejmodernějších měst světa, kde se japonské starověké tradice mísí se západním stylem života a vše funguje s přesností na vteřiny. Tokio je královstvím hi-tech elektroniky ale i zenových zahrad s kvetoucími sakurami.
více
Japonsko, Vulkán Aso
Národní park Aso-Kudžú
Národní park soustředěný kolem aktivní sopky Aso a hory Kudžú je jedním z nejlepších míst v Japonsku pro pěší túru dramatickou sopečnou krajinou. Přirozeností sopečné oblasti jsou přírodní horké prameny a lázeňská střediska. Ta nejlepší lázeňská centra se nachází ve městech Kurokawa, Yufuin a Beppu.
více
Japonsko, Kagošima
Kagošima a Sakuradžima
Japonská variace na italkou Neapol. Město s teplým podnebím lemované palmami a termálnimi lázněmi, vhodnými pro relaxaci po náročném dni. Nedaleko ležící aktivní sopka Sakuradžima připomíná neapolský Vesuv.
více
Japonsko, Nagano
Nagano - olympijské město
Vyhlášené lyžařské středisko s nejlepším prašanem na světě. Kromě sportovního vyžití skýtá také mnoho historických památek - tou nejznámější turistickou atrakcí je chrám Zenkódži, přitahující až milion poutníků ročně.
více
Japonsko, Kamakura
Kamakura
Město oblíbené umělci a spisovateli je domovem 19 šintoistických svatyní a 65 budhistických chrámů. Nespočet místních starožitnictví a obchodů s řemeslnými výrobky lze nejlépe prozkoumat pěšky nebo na kole.
více
Nagoja, Japonsko
Nagoja, moderní srdce ostrova Honšú
Čtvrtá největší metropole Japonska je domovem 2.5 milionu obyvatel. Původně hradní město je nyní centrem průmyslu a významným dopravním uzlem ostrova Honšú.
více
Sněžné opice v Jamanouči
Jamanouči
Lázeňské město s množstvím ryokanů (tradičních japonských ubytování), horkých pramenů a výbornou lokální kuchyní. V přírodních horkých lázních se zde vyhřívají místní opice - makaci.
více