Přílet do Japonska - víza na letišti

Přílet do Japonska - víza na letišti

Víza Japonsko

Každá cesta do neznáma v nás vyvolává obavy. Štěstí ovšem přeje připraveným, a proto jsme pro Vás připravili ty nejdůležitější informace a tipy, které je dobré znát před cestou do Japonska.

Kde si vyřídit turistické vízum do Japonska?

Občané České a Slovenské republiky mířící do Japonska na dovolenou žádná víza nepotřebují, jejich pobyt však nesmí přesáhnout 90 dnů. Pro vstup do země je třeba mít platný cestovní pas, který bude platný ještě nejméně 2 měsíce po návratu zpět do České republiky. Plánujete-li v Japonsku pobývat déle než 90 dní v kuse, musíte si na Japonském velvyslanectví v Praze vyřídit dlouhodobé vízum.

Co mě čeká po příletu do Japonska?

V letadle nebo po příletu na letiště obdržíte imigrační dotazník. Ten vyplníte a předáte imigračnímu úředníkovi, který jednu část přicvakne do Vašeho cestovního pasu a druhou část uschová. Při vstupní kontrole Vám budou také odebrány otisky prstů a bude pořízena Vaše digitální fotografie. Během vstupního procesu příslušní úředníci mohou položit několik otázek týkajících se například místa Vašeho pobytu, účelu cesty či financí. Mějte proto u sebe po ruce adresu hotelu/ubytování (alespoň jednu), kde budete pobývat a ujistěte se, že s sebou máte dostatek finančních prostředků v hotovosti (JPN, USD nebo EUR).

Plánujete cestu do Japonska? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Japonsku ZDARMA! Ke stažení zde.

AKTUÁLNĚ