Počasí v Japonsku - jaro

Počasí v Japonsku - jaro

Kvetoucí sakury na jaře

Jaro, které trvá od března do května, je vůbec nejlepším termínem pro návštěvu Japonska. Minimum srážek a stálé počasí v Japonsku během tohoto období je ideální pro pořádání pikniků v parcích spojených s pozorováním rozkvetlých sakur.

Ceny letenek a ubytování jsou v tomto období trochu vyšší, než je obvyklé.

Japonci tyto oslavy, během nichž se pojídají tradiční japonská jídla a popíjí rýžové víno saké, nazývají hanami.  Jsou k dispozici sezónní pokrmy jako ikanago (karamelizovaná ryba v sojové omáčce, sladkém rýžovém vínu a zázvoru s rýží) či limitované edice běžných potravin s příchutí třešňových květů.

Pro návštěvu Japonska je také ideální (kromě první týdne) květen, kdy jsou příjemné teploty a ještě nedorazilo vlhko typické pro období dešťů. Sice již neuvidíte sakury, ale méně davů, krásné počasí a příznivější ceny určitě stojí za návštěvu.

Při plánování Vaší jarní dovolené v Japonsku doporučujeme vyhnout se období od 29. dubna do 6. května, kdy probíhá tzv. Golden Week. V tomto týdnu slaví Japonci hned 4 státní svátky, což s sebou přináší přelidněnost oblíbených turistických míst a výrazně dražší dopravu i ubytování. Většina dopravních prostředků a hotelů je v tomto termínu obsazena již dlouhé měsíce dopředu.

AKTUÁLNĚ