Nejznámější slavnosti

Nejznámější slavnosti

Kjóto

Gion Macuri - asi nejznámější a největší festival z celého Japonska, začíná v červenci a trvá po celý jeden měsíc. Festival vrcholí 17. a 24. července.

Aoi Macuri - velký průvod v aristokratickém stylu od císařského paláce do svatyně Kamo, vždy 15. května.

Džidai Macuri - velkolepý historický průvod s tradicí více než 1000 let, vždy 22. října.

Tokio

Sandža Macuri - jeden z nejpopulárnějších tokijských festivalů probíhající ve vyhlášené čtvrti Asakusa, trvá tři dny a navštíví ho až dva milióny návštěvníků. Termín je 19. - 21. května.

Kanda Macuri - skládá se z mnoha akcí pořádaných po celý týden, vyvrcholením slavností je vždy nejbližší víkend k 15. květnu

Nara

Omizutori - spíše poklidnější buddhistická bohoslužba v poklidné a nádherné Naře s ohnivou show od 1. do 14. března.

Takajama

Takajama Macuri - velké a bohatě zdobené lodě tažené městem za doprovodu velkolepé show. Festival je dvakrát do roka, koná se 14. - 15. dubna a  9. - 10. října.

Ósaka

Tendžin Macuri - jeden z největších festivalů Japonska, který se koná nejen v ulicích Ósaky, ale také na lodích, za doprovodu ohňostrojů, vždy 24. - 25. července.

Kišiwada Macuri - rozdělen na dva festivaly - jeden v září a jeden v říjnu, je Kišiwada macuri jeden z největších festivalů městem tažených zdobených lodí dandžiri

Sapporo

Sapporo Juki Macuri - festival ledu a sněhu, kdy umělci tvoří z ledového materiálu obří i menší sochy v parku Odori, vždy jeden týden v březnu.

Seznamte se s japonskými tradicemi zblízka, vyberte si individuální dovolenou na zájezdy Japonsko.

AKTUÁLNĚ