Léto v Japonsku

Léto v Japonsku

Léto v Japonsku

Japonské léto začíná v červnu a je doprovázeno obdobím dešťů zhruba do poloviny července. Tožo období se až do konce září vyznačuje teplotami okolo 30°C a větší vlhkostí vzduchu. V červenci se začínají objevovat také tajfuny. Avšak většina z nich zanikne dříve, než dorazí na pevninu a i na pevnině jsou většinou pouze lokálního rázu, můžeme se s nimi setkat až do října.

Nejoblíbenější letní destinací je podle místních souostroví Okinawa se svými bělostnými plážemi. Letní měsíce jsou ideální pro návštěvu ostrova Hokkaidó a národního parku Širetoko. Červenec je ve znamení začátku lezecké sezóny na posvátné hoře Fudži. Srpen patří v Hirošimě každoročně vzpomínkové akci při, níž je uctěna památka obětí atomového bombardování z konce 2. světové války. Teplé měsíce jsou také po celém Japonsku spjaty s festivaly macuri. Mezi největší patří například festival Gion macuri v Kjótu, kdy lze spatřit poutavé průvody a zažít jedinečnou atmosféru starého města.

Léto je v Japonsku symbolem klimatizací – ve veřejné dopravě, obchodech a restauracích počítejte s teplotním rozdílem oproti venkovní teplotě i přes 20°C.

Vaši cestu naplánujeme s ohledem na počasí. Vyberte si individuální dovolenou na zájezdy Japonsko.

AKTUÁLNĚ