10 rad, co dělat v Japonsku

1. Zajděte si na zápas sumó. Japonský národní sport je spolu s basebollem tím nejsledovanějším. Ceny lístků se pohybují v rozmezí od 5300 jenů do 14000 jenů, v závislosti na typu místa.

2. Navštivte největší rybí trh světa. Vydejte se na vzrušující aukci mořských plodů, která je jednou z největších na světě a stává se tak významnou atrakcí Tokia. Zpracuje se zde až 2000 tun produktů za den a v přilehlých místních občerstveních můžete ochutnat to nejčerstvější jídlo, které Japonsko nabízí.

3. Nacpěte se až k prasknutí. Japonská kuchyně je charakteristická vysokou kvalitou, absolutní čerstvostí a elegantní úpravou. O její výjimečnosti svědčí fakt, že byla v roce 2013 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

4. Vyzkoušejte klasické lázně onsen. V celém Japonsku se nachází více jak dva tisíce oblastí s horkými prameny, které mají blahodárný účinek.

5. Zazpívejte si na karaoke. Je to v Japonsku nejrozšířenější forma zábavy, kdy se z Vás stane zpěvák či zpěvačka populární hudby. Karaoke místnosti jsou vybaveny moderní technikou a nepřeberným množstvím občerstvení.

6. Prozkoumejte historické hrady a chrámy. V Japonsku se nachází velké množství zachovalých památek, například v Kjótu je více než 1600 buddhistických klášterů a 270 šintoistických svatyní.

7. Využijte rychlovlaky šinkansen, jedny z nejdokonalejších dopravních prostředků na světě. Jezdí vždy na minutu přesně, některé až rychlostí okolo 300 km/h.

8. Ubytujte se v rjókanu. Klasický styl japonského ubytovacího zařízení vybaveného tatami, kde se klade důraz na tradice. Spát budete na futonu.

9. Zdolejte posvátný stratovulkán Fudži, který se tyčí do výšky 3776 metrů a je majestátní ikonou země. Lezecká sezóna je v červenci a srpnu, návštěvu však můžeme doporučit i v první polovině června před obdobím školních prázdnin.

10. Japonsko je rájem nakupování a tak tedy nakupujte. Obchodní centra jsou obřích rozměrů a pouliční stánky nabízejí věci, které jste u nás jistě nikdy neviděli. 

AKTUÁLNĚ